Wstecz

"Wolność Łączy". W Godzinę "W" przyjdź do Muzeum Powstania Warszawskiego

Czy może być lepsze miejsce aby 1 sierpnia w Godzinę "W" uczcić pamięć tych, którzy 79. lat temu walczyli o naszą wolność. Spotkajmy się w Muzeum Powstania Warszawskiego.

79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Akcja 'Wolność Łączy'
Muzeum Powstania Warszawskiego

Powiązane artykuły

Wszyscy, którzy 1 sierpnia o godz. 17 pojawią się w Muzeum, otrzymają przypinkę z symbolem Polski Walczącej w ramach akcji „Wolność Łączy". A w znajdującym się obok Parku Wolności będzie można oddać hołd tym, którzy walczyli w Powstaniu Warszawskim.

Park Wolności to jedyny w swoim rodzaju ogród. Jego centralnym elementem jest Mur Pamięci, gdzie na granitowych płytach umieszczone są nazwiska poległych w Powstaniu. W ogrodzie znajduje się również fragment dawnego pomnika księcia Józefa Poniatowskiego oraz obelisk ku czci adwokatów - żołnierzy Powstania Warszawskiego.

Walczyli by móc żyć, przyjaźnić się i kochać w wolnym kraju

Tegoroczne obchody 79. rocznicy wybuchu Powstania przebiegać będą pod hasłem „Miłość istnieje zawsze".

- W tym roku chcemy pokazać wspólnotę emocji młodych ludzi z czasów II wojny światowej ze współczesnymi Polakami. Z wyroku historii Powstańcy Warszawscy musieli z bronią w ręku walczyć o to, żeby móc żyć, przyjaźnić się, kochać w wolnym kraju. Dziś młodzi żyją w wolnej Polsce; warto, by doceniali te wartości, o które walczyli ich rówieśnicy w 1944 roku – podkreśla Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Rocznica wybuchu Powstania: Wolność łączy

1 sierpnia w ramach akcji społecznej „Wolność łączy", która organizowana jest już po raz siódmy, w okolicach Godziny „W" wolontariusze oraz harcerze będą pełnić służbę w różnych częściach miasta i rozdawać przypinki z symbolem Polski Walczącej. Po to, aby zwrócić uwagę mieszkańców na miejsca pamięci Powstania znajdujące się na terenie całej Warszawy, upamiętniające akcje i wydarzenia z tamtego czasu.

Lista ponad 200 miejsc, w których pojawią się wolontariusze i harcerze, dostępna jest TUTAJ.

Program obchodów 79. rocznicy Powstania Warszawskiego na stronie www.1944.pl .