Najczęściej zadawane pytania użytkowników serwisu Odeszli.pl

1. Jak mogę zamieścić wspomnienie o bliskiej osobie?

Wystarczy wypełnić formularz, do którego zostaniesz przekierowany klikając w przycisk Stwórz Miejsce Pamięci . Warunkiem  korzystania z usługi Miejsc Pamięci jest założenie (posiadanie) Konta w serwisie Odeszli.pl.

2. Jakie są wymagania techniczne do zdjęć/filmów zamieszczanych we wspomnieniu?

Nie ma wymagań technicznych do zdjęć. Aby dodać film należy wkleić link do filmu na YouTube. Maksymalna ilość zdjęć/filmów w galerii to 15 plików. Zachęcamy do dodania zdjęcia profilowego, jak również zdjęć/filmów w galerii. W przypadku jakichkolwiek problemów prosimy o kontakt mailowy – pomoc@odeszli.pl.

3. Czy Miejsce Pamięci to taki elektroniczny nekrolog?

Niezupełnie, nekrolog podaje suche fakty na temat pogrzebu, pełni funkcję zawiadomienia. Miejsce Pamięci jest rodzajem wspomnienia, gdzie można w piękny sposób wyrazić swoje emocje związane z bliskim. Zamieścić tekst, zdjęcia, filmy.

4. W jakim czasie od przesłania formularza moje Miejsce Pamięci zostanie opublikowane?

Zazwyczaj moderacja zajmuje do jednego dnia roboczego, jednak termin wynikający z Regulaminu serwisu to 72h.

5. Jeśli coś zostało wypełnione błędnie, otrzymam informację zwrotną?

W przypadku drobnych błędów interpunkcyjnych Moderator może je poprawić. Zostaniesz o tym poinformowany mailowo.

6. Czy wysłanie treści i zdjęcia jest jednoznaczne z publikacją?

Nie, materiały są przesyłane do akceptacji. Jeśli treści są zgodne z Regulaminem serwisu a formularz wypełniony poprawnie, wspomnienie zostanie opublikowane przez Moderatora. Nie jest to jednak proces automatyczny.

7. Czy Moderator może zmienić treść mojego wspomnienia (Miejsca Pamięci)?

Moderator nie może zmieniać treści wspomnienia, może jedynie poprawić drobne błędy interpunkcyjne. Materiały przesłane przez użytkownika są jego własnością i nie podlegają redagowaniu.

8. Jak długo moje Miejsce Pamięci będzie publikowane w serwisie?

Czas publikacji Miejsca Pamięci zależny jest od wybranej oferty. Może być to miesiąc, rok lub trzy lata. Przed wygaśnięciem subskrypcji będzie możliwość przedłużenia publikacji o kolejny wybrany okres czasu.

9. Czy użytkownik może zgłosić interesujący go temat artykułu do sekcji Poradniki?

Może i na pewno taka sugestia będzie wzięta pod uwagę. Jeśli będziesz chciał się podzielić z nami swoimi tematami, napisz wiadomość na adres e-mail pomoc@odeszli.pl.

10. Czy Miejsca Pamięci są widoczne zza granicy?

Opublikowane Miejsca Pamięci widoczne są dla wszystkich, zarówno w Polsce jak i za granicą.

11. Co się stanie, jeśli dwie osoby opublikują niezależnie wspomnienie o tej samej osobie?

Każdy ma prawo wspominać swojego bliskiego w taki sposób, jaki go pamięta. Dlatego nie będziemy usuwać Miejsca Pamięci tego samego zamarłego, które zostało przygotowane przez różnych użytkowników. Jedynym wyjątkiem jest publikacja niezgodna z regulaminem serwisu.

12. W jaki sposób przesłać informację o Miejscu Pamięci do rodziny i znajomych?

Miejsce Pamięci może być udostępnione za pomocą przycisku „Poinformuj innych". Można je udostępnić za pomocą Facebooka, Twittera, Messengera lub skopiować link i wysłać go do najbliższych za pomocą maila.

13. Co mogę zrobić w ramach posiadanego konta?

W ramach posiadanego konta w serwisie Odeszli.pl udostępniamy usługę tworzenia nieograniczonej ilości wspomnień (Miejsc Pamięci). Istnieje również możliwość edycji opublikowanych Miejsc Pamięci oraz udostępnianie ich swoim najbliższym.

14. Co się stanie gdy opóźni się płatność?

Przed wygaśnięciem terminu płatności użytkownik otrzyma wiadomość z informacją, że zbliża się koniec subskrypcji. Brak wpłaty spowoduje, że Miejsce Pamięci przestanie być publikowane. Przywrócenie publikacji będzie wymagało  ponownej publikacji i wyboru oferty.

15. Co oznacza premoderacja?

Premoderacja polega na sprawdzeniu i ocenie przez Administratora treści przekazanych przez Użytkownika przed ich opublikowaniem. Premoderacji podlegają wszystkie treści oraz pliki, które mają być zamieszczone w ramach Miejsca Pamięci.

16. Co wpisać w pole „opis, co to znaczy „wyszukiwanie" według?

W polu opis można wpisać stopień pokrewieństwa (np. Kochana Mama) lub zawód osoby wspominanej. W serwisie można wyszukać osoby zmarłe za pomocą wyszukiwarki wpisując imię, nazwisko lub opis/zawód.

17. Na czym polega „podpowiadanie" w przypadku kilku Miejsc Pamięci?

Jeśli stworzysz kilka Miejsc Pamięci w ramach jednego konta w serwisie Odeszli.pl to po ich opublikowaniu w każdym z tych Miejsc Pamięci będą podpowiadały się inne Miejsca Pamięci, które stworzyłeś.

18. Czy mogę połączyć kilka Miejsc Pamięci w taki sposób, aby powstało z tego drzewo genealogiczne?

Na chwilę obecną nie ma takiej możliwości. Zachęcamy do wspólnego tworzenia Miejsc Pamięci z rodziną. Miejsca Pamięci stworzone w ramach jednego konta w serwisie będą wzajemnie się podpowiadały.