Wstecz

Czekamy na wspomnienia o zmarłych na COVID-19

Od wiosny 2020 roku, z powodu COVID-19 odeszło od nas już ponad 70 tys. Polek i Polaków. Mamy obowiązek wspominania tych, których pandemia nam zabrała. Stwórzymy dla nich "Księgę pamięci".

Mamy obowiązek wspominania tych, których zabrała nam pandemia.
AdobeStock

Od początku obecnej pandemii, na COVID-19 zmarło już ponad 70 tys. Polek i Polaków – m.in. lekarek i lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych, murarzy, przedszkolanek, nauczycieli, aktorów, naukowców, kierowców, sędziów, samorządowców, policjantów. Każdy z nich miał jeszcze mnóstwo pilnych spraw do załatwienia, wiele spotkań do odbycia, dziesiątki marzeń do zrealizowania. Mamy obowiązek zachować ich w naszej pamięci.

Dlatego redakcja serwisu Odeszli.pl publikuje wspomnienia o osobach, które odeszły z powodu COVID-19. Przygotowaliśmy na to specjalne miejsce - powstaje w ten sposób unikalna "Księga pamięci o zmarłych na COVID-19". Zapraszamy Was do jej współtworzenia.

Piszcie o swoich bliskich. O członkach Waszych rodzin, o Waszych znajomych. O ich pasjach i sukcesach. O tym, z czego byli dumni, i o tym, czego zrobić już nie zdążyli. Piszcie o tych, którzy kochali i byli kochani.

Jak zamieścić wspomnienie na Odeszli.pl?

Wystarczy wypełnić dołączony do tego tekstu formularz potrzebnymi informacjami, takimi jak: imię i nazwisko osoby, którą chcecie Państwo wspomnieć, jej data urodzin i śmierci. Niezbędnymi elementami do stworzenia takiego miejsca pamięci (czyli miejsca publikacji wspomnienia) są też treść wspomnienia, która może mieć do 5 tysięcy znaków (ze spacjami), oraz podpis. Do formularza można też dodać pliki ze zdjęciem profilowym osoby wspominanej i maksymalnie 5 fotografii do galerii (każda maksymalnie do 5 MB), oraz podać swój adres mailowy.

Formularz znajduje się TUTAJ .

Kiedy wypełnicie Państwo formularz, wystarczy kliknąć „Wyślij”. Po kilku minutach, na podany przez państwa adres mailowy, otrzymacie wiadomość o prawidłowym wypełnieniu formularza. Kiedy miejsce pamięci zostanie opublikowane, dostaniecie państwo drugą wiadomość - wysłaną na ten sam adres - tym razem z linkiem do stworzonego miejsca pamięci.

Chcemy opublikować ich jak najwięcej, chociaż nie możemy zagwarantować publikacji każdego. Nie zaprezentujemy też tekstów ani zdjęć sprzecznych z prawem lub dobrymi obyczajami. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w Regulaminie.

Niezależnie od tego, w ramach akcji „ Wspomnij bliskich ” w serwisie Odeszli.pl, możecie Państwo nadal przywołać pamięć również o tych, którzy zmarli nie tylko w czasie pandemii koronawirusa. Odeszli.pl to godne zaufania miejsce na wspomnienia.

Szanowni Państwo, czekamy na Wasze teksty.

Zapraszamy.

Redakcja