Wstecz

Uhonoruj pamięć o bliskich w wyjątkowy sposób

Szanowni czytelnicy, zapraszamy do unikalnego w polskim internecie miejsca, gdzie możecie godnie, a przede wszystkim bezpiecznie, wspomnieć swoich najbliższych zmarłych. Zapraszamy do serwisu Odeszli.pl

.
Shutterstock

Powiązane artykuły

Do końca października 2020 roku na stronie Odeszli.pl mogliście Państwo wspominać osoby powszechnie znane. Te, których już nie ma między nami, a których życie budziło nasz podziw i szacunek. Od listopada – za pośrednictwem specjalnego formularza załączonego do tego tekstu – na Odeszli.pl możecie przywoływać pamięć również o osobach najważniejszych w życiu każdego z Was, a które też już od nas odeszły. Uważamy, że i one powinny mieć swoje poczesne miejsce pamięci w coraz popularniejszym świecie wirtualnym.

Panująca od wiosny 2020 roku pandemia COVID-19 to dla nas wszystkich nowe, trudne doświadczenie. Nagle musieliśmy zmienić życie osobiste i zawodowe, zwiększyć dystans społeczny, czasami na dobre zamknąć się we własnych, bezpiecznych czterech kątach. Ale nawet mimo to - chociaż na co dzień zabiegani - znajdujemy czas na wspominanie tych, których przy nas już nie ma. Do niedawna właśnie dlatego często odwiedzaliśmy też nekropolie.

Jednak obecnie, głównie z ostrożności, wielu z nas na cmentarze w ogóle się nie wybiera. To między innymi z myślą o takich osobach kontynuujemy naszą – zainicjowaną w listopadzie 2020 roku - akcję „Wspomnij bliskich". Na Odeszli.pl możecie Państwo bezpiecznie przywołać pamięć o Waszych zmarłych. Odeszli.pl to godne zaufania miejsce na ich wspominanie, nie tylko zresztą w tym trudnym czasie.

Być może wielu z nas internet jeszcze nie kojarzy się, jako miejsce oddawania zmarłym należnej czci. Jednak ta globalna sieć zdążyła już zmienić nasze zwyczaje w innych ważnych aspektach życia takich, jak przyjaźń i miłość, nauka i wychowywanie następnych pokoleń. Dlaczego nie miałaby pomóc w wykształceniu nowych form wyrażania ludzkiej empatii i pamięci? Uważamy, że jest to jak najbardziej możliwe. To właśnie dlatego umożliwiamy Państwu tutaj wyrażenie i utrwalenie Waszych realnych uczuć – miłości, tęsknoty, przywiązania, szacunku, pamięci – do najbliższych, których już między nami nie ma. Możecie Państwo korzystać z zawartości serwisu Odeszli.pl, nie tylko czytając i przeglądając zamieszczone w nim treści, ale sami aktywnie ten serwis wzbogacać wspomnieniami o Waszych najbliższych.

Jak zamieścić wspomnienie na Odeszli.pl?

To proste! Wystarczy wypełnić dołączony do tego tekstu formularz potrzebnymi informacjami, takimi jak: imię i nazwisko osoby, którą chcecie Państwo wspomnieć, jej data urodzin i śmierci. Niezbędnymi elementami do stworzenia takiego miejsca pamięci (czyli miejsca publikacji wspomnienia) są też treść wspomnienia, która może liczyć do 5 tysięcy znaków (ze spacjami), oraz podpis. Do formularza można też dodać pliki ze zdjęciem profilowym osoby wspominanej i maksymalnie 5 fotografii do galerii (każda maksymalnie do 5 MB), oraz podać swój adres mailowy.

Formularz znajduje się TUTAJ .

Kiedy wypełnicie Państwo formularz, wystarczy kliknąć „Wyślij". Po kilku minutach, na podany przez państwa adres mailowy, otrzymacie wiadomość o prawidłowym wypełnieniu formularza. Kiedy miejsce pamięci zostanie opublikowane, dostaniecie państwo drugą wiadomość - wysłaną na ten sam adres - tym razem z linkiem do stworzonego przez Was miejsca pamięci.

Akcja zbierania Państwa wspomnień trwa do 18. czerwca 2021 roku. Będziemy je publikować do
18. sierpnia 2021 roku. Chcemy opublikować ich jak najwięcej, chociaż nie możemy zagwarantować publikacji każdego. Nie zaprezentujemy też tekstów ani zdjęć sprzecznych z prawem lub dobrymi obyczajami. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w Regulaminie serwisu Odeszli.pl.

Szanowni Państwo, czekamy na Wasze teksty.

Zapraszamy.

Redakcja