Wstecz

Uhonoruj bliskich zmarłych w wyjątkowy sposób na Odeszli.pl

Szanowni Czytelnicy, zapraszamy do unikalnego w polskim internecie miejsca, gdzie możecie godnie, a przede wszystkim bezpiecznie, wspomnieć swoich najbliższych zmarłych. Zapraszamy do serwisu Odeszli.pl.

.
Shutterstock

Na stronie Odeszli.pl - od samego początku jej istnienia - możecie Państwo wspominać osoby powszechnie znane. Te, których już nie ma między nami, a których życie budziło nasz podziw i szacunek.

Teraz, wraz z artystami, naukowcami, społecznikami i politykami, na stronie Odeszli.pl można wspominać też osoby najważniejsze w życiu każdego z Was, a które także już od nas odeszły. One również mogą i powinny mieć swoje poczesne miejsce pamięci w coraz popularniejszym świecie wirtualnym.

Zataczająca z dnia na dzień szersze kręgi pandemia COVID-19 to dla nas wszystkich nowe, trudne doświadczenie. Nagle musieliśmy zmienić nasze życie osobiste i zawodowe, zwiększyć dystans społeczny, czasami na dobre zamknąć się we własnych, bezpiecznych czterech kątach.

W tej nowej rzeczywistości obchodziliśmy też ważne dla Polek i Polaków dni Wszystkich Świętych
i Święto Zmarłych. Dni wyjątkowe, poświęcone wspominaniu najbliższych, kiedy każdego roku ze szczególną atencją odwiedzamy nekropolie, aby jeszcze raz być z tymi, którzy odeszli na wieki.

Jednak w tym roku z ostrożności wielu z nas na cmentarz się nie wybrało. Między innymi
z myślą o takich osobach przygotowaliśmy specjalny serwis, gdzie można przywołać pamięć
o zmarłych. Odeszli.pl to bezpieczne miejsce na wspominanie ich nie tylko w tym trudnym czasie.

Teraz możecie Państwo nie tylko korzystać z zawartości serwisu Odeszli.pl, czytając i przeglądając zamieszczone w nim treści, ale sami aktywnie ten serwis wzbogacać wspomnieniami o Waszych najbliższych.

Być może wielu z nas internet jeszcze nie kojarzy się, jako miejsce oddawania zmarłym należnej czci. Jednak ta globalna sieć zdążyła już zmienić nasze zwyczaje w innych ważnych aspektach życia takich, jak przyjaźń i miłość, nauka i wychowywanie następnych pokoleń. Dlaczego nie miałaby pomóc w wykształceniu nowych form wyrażania ludzkiej empatii i pamięci? Uważamy, że jest to jak najbardziej możliwe. Dlatego chcielibyśmy umożliwić Państwu wyrażenie Waszych realnych uczuć – miłości, tęsknoty, przywiązania, szacunku, pamięci – do najbliższych, których już między nami nie ma.

Jak to zrobić na Odeszli.pl?

To proste – wystarczy pobrać dołączony do tego tekstu formularz, znajdujący się TUTAJ ,
a potem go wypełnić potrzebnymi informacjami, takimi jak: imię i nazwisko osoby, którą chcemy wspomnieć, jej data urodzin i śmierci.

  • Uwaga! Do edycji formularza wymagany jest program Adobe Acrobat Reader DC.
  • Przed rozpoczęciem wypełniania formularza należy go pobrać i zapisać na dysku.
  • Niezbędnym elementem jest treść wspomnienia. Tekst powinien mieć maksymalnie 5 tysięcy znaków, łącznie ze spacjami, oraz podpis.
  • Należy też dodać do wiadomości pliki ze zdjęciem profilowym osoby wspominanej
    i maksymalnie 5 fotografii do galerii (każda maksymalnie po 5 MB). Trzeba przy tym pamiętać, aby każdy plik miał unikalną nazwę. Do fotografii przeznaczonych do galerii można dodać krótki opis tego, co na zdjęciu widać.
  • Gotowy formularz należy odesłać wraz z załączonymi fotografiami e-mailem na adres odeszli@agora.pl.

Akcja zbierania Państwa wspomnień trwa do 30. listopada 2020 roku. Będziemy je publikować do końca 2020 roku. Chcemy opublikować ich jak najwięcej, chociaż nie możemy zagwarantować publikacji każdego. Nie zaprezentujemy także tekstów ani zdjęć sprzecznych z prawem lub dobrymi obyczajami. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w Regulaminie serwisu Odeszli.pl.

Szanowni Państwo, czekamy na Wasze teksty.

Zapraszamy.

Redakcja